Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon algatas seaduse muutmise, mille eesmärgiks on langetada ravimite käibemaksu 9-lt protsendilt 5-le protsendile ning seeläbi parandada nende kättesaadavust ja inimeste tervist. 

„Haigekassa säästab käibemaksu alandamisega aastas 90 miljonit krooni ning saab selle arvelt pensionäridele ja lastele võimaldada kõiki ravimeid 90 protsendilise soodustusega,” ütles Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson. 

Simson ütles, et valitsus on majanduskriisi ajal võtnud ette samme, mis on nõrgestanud meie niigi kehvas seisus olevat tervishoiusektorit. „Ravimite käibemaksu tõstmine teenis eelarve täitmise huve, kuid varjuküljena on kallimad ravimid vähendanud arstimite kättesaadavust ning Haigekassa on pidanud raviks mõeldud rahalisi vahendeid suuremal määral tasuma riigimaksudeks,“ märkis Simson. „2008. aastal otsustas koalitsioon tõsta ravimite käibemaksu 5%-lt 9%-le, mis tõi riigile elanike arvelt ligi 135 miljonit krooni lisaraha, nõudes ka haigekassa niigi pingelisest eelarvest ca 90 miljonit.“ 

Simsoni sõnul peavad eakad inimesed  märkimisväärse osa oma pensionidest kulutama ravimite ostuks ning seega on ravimite lisamaksustamine löönud just eelkõige neid. „Inimeste tervise arvelt ei saa riigieelarvet täita, see läheb riigile kokkuvõttes kallimaks maksma,“ tõdes Simson.

 
 

Tagasiside