Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon andis täna Riigikogu menetlusse päästeteenistuse seaduse eelnõu, mille eesmärgiks on kehtestada päästeametnike töö eripära arvestav teenistusseadus.

„Selle seaduse eesmärgiks on tõsta päästeametnike palgad samaväärseks mujal sisejulgeolekus makstavate töötasuga ning kehtestada päästeametnikele sarnaselt politseiametnike ja piirivalvuritega eripensionid,” ütles Keskfraktsiooni aseesimees Ain Seppik

Seppiku sõnul oli päästeteenistuse seaduse eelnõu juba eelmise Riigikogu koosseisu menetluses, kuid see jäi Reformierakonna vastuseisu tõttu vastu võtmata. „Reformierakond tahtis täiesti arusaamatul põhjusel hoida sisejulgeolekut nõrga ja väetina,” märkis ta. „See ilmselt läheb kokku nende õhukese riigi põhimõttega.”

Endine siseminister Kalle Laanet ütles, et just praegu on viimane aeg vaadata tulevikku ja leida lahendus, kuidas tõsta riigi sisejulgeolekut tagavate meeste ja naiste töötahe taas tasemele, mis võimaldab päev-päevalt seista silmitsi ohuga, kuid siiski nautida oma tööd ja olla toeks oma perekonnale.

„Garanteerides väärilise palga, loome töötajale motiveerivama töökeskkonna, kuid tervisele ja elulegi ohtlikku tööd tehes tuleb mõtelda nii enda kui perekonna tulevikule. Praegu ei ole kõrgendatud riskiga eriteenistuste töötajate sotsiaalsed garantiid võrdsed, jättes päästjad ilma kindlusest tuleviku ees,” ütles Laanet

Laaneti sõnul annavad üksikasjalikult reguleeritud sotsiaalsed tagatised iga päev oma eluga riskivatele päästeteenistujatele lisakindlust selles, et haiguste ja vigastuste korral ei lange riigi poolt määratud toetusega nende elukvaliteet.

„Samuti motiveerib selgelt määratletud tulevik teenistusküsimustes päästealal töötavaid inimesi päästealal edasi tegutsema,” lisas Laanet.

Keskerakonna sooviks on ühtlustada seni killustatud sisejulgeoleku valdkonna õigusruum. Eelnõu kohaselt soovitakse ühtlustamisega sisejulgeoleku tagamisega seotud inimestele (politsei, pääste ja piirivalve) tagada samaväärne teenistuskeskkonna regulatsioon.

Tagasiside