Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskfraktsioon algatas täna korrakaitseseaduse eelnõu, mis on tingitud vajadusest luua nüüdisaegne, ühtne ning õigusriiklik alus avaliku korra kaitse süsteemile Eestis.

„Vajadus korrakaitseõiguse normatiivse baasi uuendamise järele Eestis on ilmselge,” ütles fraktsiooni liige, endine siseminister Kalle Laanet.

Laaneti sõnul alustati korrakaitseseaduse väljatöötamist justiitsministeeriumis haldusõiguse reformi raames juba 1997. aastal, kuid siiani ei ole see töö tulemuslikuks osutunud.

Keskfraktsiooni aseesimees Ain Seppik ütles, et justiitsminister Rein Lang ei ole selle eelõu esitamisega parlamendile seniajani toime tulnud. „Tegemist on olulise eelnõuga ning Keskerakond otsustas valitsusele appi tulla,” märkis Seppik.

Seppik lisas, et erinevalt Langist ei näe Keskerakonna esitatud korrakaitseseaduse eelnõu ette alkoholipoliitika liberaliseerimist ning avalikus kohas alkoholitarbimise lubamist.

Korrakaitseseaduse eelnõu sisuks on avaliku korra mõiste määratlemine Eesti õiguskorras, avaliku korda ähvardavate ohtude ennetamise, tõrjumise ning korrarikkumiste kõrvaldamise koordineeritud süsteemi loomine korrakaitseorganite ning üksikisikute tasandil, valdkonna muude põhimõistete määratlemine ning riikliku järelevalve teostamise ühtsete üldpõhimõtete sätestamine.

Tagasiside