Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon algatas täna eelnõu, mis langetab soojusenergia käibemaksumäära, et vähendada kodukulusid.

„Ametlikult kannab meie eelnõu nimetust Käibemaksuseaduse §15 muutmise seadus, sest erinevalt koalitsioonierakondade esindajatest on meile normitehnilised reeglid täitmiseks,” ütles Keskerakona fraktsiooni liige Tarmo Tamm.

Tamme sõnul on eelnõu eesmärgiks on leevendada koduomanike kõrgeid küttekulusid läbi toasooja käibemaksu vähendamise 9%-le. „Alates 2007. aastast aset leidnud märkimisväärne kütte hinnatõus on toonud kaasa eluasemekulude osakaalu kerkimise Eesti leibkondade rahakotis – näiteks on kolmetoalise korteri küttekulu kasvanud nelja aastaga 64 protsenti.”

„2009. aastal tõsteti Riigikogu Isamaa ja Res Publica Liidu ning Reformierakonna juhtimisel Eestis käibemaksumäära väga lühikese etteteatamise ajaga 20%-le. Samuti suurendati maagaasi aktsiisimäära 367 kroonini 1000 kuupmeetri kohta,” märkis Tamm.

„Majanduskriis viis paljud koduomanikud tõsistesse raskustesse ning kommunaalmaksete võlgade tõttu on nii mõnedki pidanud oma hoole ja armastusega rajatud kodust loobuma. Koduomanike kõrgete kommunaalkulude soodustamine ei ole riigi poolt mitte ainult ebanormaalne vaid ka ebamoraalne,” lõpetas Tamm.

Tagasiside