Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus peetakse täna olulise tähtsusega riikliku küsimuse „Maksusüsteem – kuidas edasi?“ arutelu. Ettekande teevad Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu, Rahandusministeeriumi maksu- ja tollipoliitika asekantsler Dmitri Jegorov ja ettevõtja Indrek Neivelt.

Keskfraktsiooni esimehe Sarapuu sõnul on paras aeg tuua maksuarutelud Riigikogu suurde saali, sest pikka aega on seda teemat käsitletud üsna ühekülgselt. „Eesti maksukoormus on Euroopa Liidu üks madalamaid ning langeb järgnevatel aastatel alla 33%, mis on oluliselt väiksem euroala keskmisest ning see paneb kahtlemata küsima, kas see tagab meie riigile ja inimestele vajalikku heaolu,“ ütles Sarapuu. „Ühiskondlikke probleeme kerkib esile aina enam, kuid nende lahendamiseks seab riigikassa aasta-aastalt selgemaid piire.

„Lisavahendeid vajavad hädasti näiteks vanemaealised, kellest viimaste andmete järgi pea pooled kannatavad suhtelise vaesuse käes. Samuti on Eesti olnud OECD andmetel aastaid sissetulekute jaotuse poolest Euroopa Liidu ebavõrdsemate riikide hulgas,“ tõi Sarapuu välja kitsaskohti.

„Kindlasti ei muutu midagi üleöö, kuid debatt maksusüsteemi uuendamise üle on ühiskonnas kahtlemata vajalik. Keskerakond teeb oma ettepanekud 2020. aasta kevadeks,“ ütles Sarapuu.
Eesti Keskerakonna poolt algatatud olulise tähtsusega riikliku küsimuse „Maksusüsteem – kuidas edasi?“ arutelu algab kell 10.00. Otseülekannet on võimalik jälgida Riigikogu koduleheküljelt.

Tagasiside