Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Keskerakond algatab meedikute palgatõusuks seadusemuudatuse

Keskerakonna fraktsioon otsustas täna kutsuda kõiki Riigikogu fraktsioone toetama seaduse muudatusi, mis võimaldavad meedikutele tagada suurema palgatõusu ja lisaraha tervishoiule.

Keskerakonna seaduseelnõu kohaselt tõstetakse haigekassa ülelaekumise ehk tulemi kasutusse võtmise määra seniselt 20 protsendilt   50 protsendile. „Selle muudatusega tekib võimalus tõsta arstidel minimaalset tunnitasu 75 kroonilt 100 kroonile ja õdedel 39 kroonilt 55 kroonini,” ütles Keskfraktsiooni esimees Ain Seppik..

Keskerakonna fraktsioon algatab seaduse muudatuse haiglate kapitalikulude katmiseks riigi eelarvest. „Neid seadusemuudatusi tuleb vaadelda kompleksse meetmena,” selgitas Seppik. „Ühelt poolt me lahendame  viimasel ajal teravalt esile kerkinud arstide -õdede palgaprobleemi. Teiselt poolt tagame tervishoiusüsteemi lisaraha juurdevoolu.”

Keskerakonna meelest tuleb kiiremini astuda konkreetseid samme, et tagada kõigile Eesti elanikele kvaliteetne tervishoid ning Eesti meditsiinitöötajatele nende tööd väärtustav töötasu.

Tervishoiuvaldkond on nii oluline, et loodetavasti hakkavad kõik poliitilised jõud üksmeelselt tööle küsimuste rahulikul teel lahendamiseks ja streikide ära hoidmiseks. Keskerakond avalikustas oma palgareformi kava juba 2006. aasta kevadel. Tunnustame arste ja õdesid, kelle nõudmised kannavad sama ideed ning kes juhivad tähelepanu sellele, et Eesti elu ei ole võimalik ainult turujõududele toetudes arendada.

Tagasiside