Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Keskerakond algatab pensioniea tõstmise vastu allkirjade kogumise, kuna on seisukohal, et valitsus peab esmajoones tagama kõigile eestimaalastele kvaliteetse ja kättesaadava arstiabi ning tegelema töökohtade loomisega.

„Kui kogume piisava hulga allkirju, siis võtame seda kui mandaati pöörata tagasi  pensioniea tõstmine,“ ütles Keskerakonna aseesimees Kadri Simson.

„Valitsus sisendab, et pensioniea tõstmine on ainuõige ja sellele ei ole alternatiivi,“ sõnas Simson. Tema sõnule ei pea Keskerakond võimalikuks tõsta pensioniiga ajal, mil Eesti inimeste keskmine eluiga ja tervelt elatud eluaastad on Euroopa madalaimad.

„Pensioniea tõstmise asemel tuleb koalitsioonierakondadel tegeleda töökohtade loomisega, mis tagab nii pensionikassa, haigekassa kui ka riigieelarve jätkusuutlikkuse,“ rõhutas Simson.

Keskerakond on seisukohal, et kõrgem pensioniiga eeldab kõrgemat eluiga. Valitsuskoalitsioon pole avalikkusele esitanud ühtegi kaalukat argumenti ega alternatiivi pensioniea tõstmiseks. Sotsiaalminister pole suutnud välja töötada meetmeid olukorra parandamiseks, mis tõstaks pensionäride elukvaliteeti ja pikendaks tervena elatud aega.

Pensioniea tõstmine suurendab töötute hulka veelgi, sest tööpuudus on kõrge just elanike hulgas, kes on vanemad kui 55 eluaastat. Pensioniea tõstmisega soovib valitsus täiendavalt kokku hoida, sest töötutele tehtavad kulutused on väiksemad kui pensionide maksmiseks mõeldud summad.

Allkirju saab anda alates esmaspäevast kõigis Keskerakonna piirkondlikes büroodes ning Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni saadikute vahendusel.

Tagasiside