Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Keskerakonna fraktsioon esitab täna Riigikogule otsuse eelnõu, millega tehakse valitsusele ülesandeks algatada seadusemuudatus, mis suunaks 20% alkoholi- ja tubakaaktsiisist otse Haigekassa vahenditesse.

„Alkoholi- ja tubakaaktsiisist laekub riigile aastas umbes 370 miljonit eurot,“ rääkis Keskerakonna fraktsiooni liige Viktor Vassiljev. „Algusest peale oli nende aktsiiside mõte korvata alkoholi ja tubaka poolt tekitatud tervisekahjud. Milleks neid praegu kasutatakse, ei tea keegi. Kui aga suuname sellest rahast 20% Haigekassale, siis saame sinna täiendavad 74 miljonit eurot. Sellest piisaks, et lahendada praegune streigiküsimus.“

Vassiljevi sõnul annab Haigekassale ravitegevuseks ja tervishoiutöötajate palgatõusuks täiendava raha leidmine võimaluse efektiivsemalt ja sihtotstarbekamalt ravitegevust korraldada.

„Vaid mõned päevad tagasi pöördusid Riigikogu poole Eesti Perearstide Selts, Tervishoiualatöötajate Ametiühingute Liit ja Õdede Liit rõhutades täiendava raha leidmise vältimatut vajadust,“ tuletas Vassiljev meelde.
 

Tagasiside