Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kersti Sarapuu sõnul puudus opositsioonil muudatusettepanekuid tehes piisav tahe oma muudatusettepanekuid ellu viia ning katteallikad olid läbi mõtlemata.

Reformierakonna esimene muudatusettepanek tähendanuks 204,4 miljoni euro võrra eelarve kulutuste vähendamist, et jõuda nende poolt soovitud struktuursesse tasakaalu. Paraku ka ülejäänud muudatusettepanekuid tehes reformierakonna fraktsioon teadis, et need ei saa teoks, kuna meelega valiti katteallikad, mida kasutada polnud võimalik, sest sellel eelarve real polnudki niipalju vahendeid,“ ütles Sarapuu, lisades, et riigieelarve peab eelkõige teenima Eesti inimeste huve.

Riigikogu rahanduskomisjoni liikme Sarapuu sõnul on ootused alati suuremad kui võimalused, kuid siiski astus valitsus järgmise aasta riigieelarvega edasiviiva sammu ühiskonna nõrgimate poole, viies ellu erakorralise pensionitõusu. „Opositsiooni poolt tehtud muudatusettepanek oleks avaldanud mõju neile, kelle pension on üle 500 euro. Valitsus otsustas erakorralise tõusu abil kergitada baasosa ning tänu sellele kasvab iga-aastase indekseerimise koosmõjul vanaduspension järgmise aasta aprillis 45 eurot, mõjutades eelkõige neid, kes teenivad alla 500 eurost vanaduspensioni,“ ütles Sarapuu, lisades, et selle otsuse suurimateks kritiseerijateks on ikka need, kes viimase 12 aasta jooksul on pensione erakorraliselt tõstnud täpselt null eurot.

„Opositsiooni erakondade rünnak valitsuskoalitsiooni poolt tehtud valikute kohta ei tule üllatusena, kuid meie hinnangul leevendab 2020. aasta riigieelarve mitmeid Eesti elu ja inimeste kitsaskohti. Kahtlemata tuleb pingutada edasi, kuid keerulistes eelarve tingimustes on valitsuskoalitsioon jaganud raha erinevate valdkondade vahel parimal võimalikul moel,“ ütles Sarapuu.

2020. aasta riigieelarve eelnõu kulude maht on 11,6 ning tulude maht 11,8 miljardit eurot.

Tagasiside