Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna tekitas Riigikogus elavat diskussiooni küsimus, kas tulumaksuseaduse, käibemaksuseaduse ja liiklusseaduse muutmise seaduse puhul on tegemist kobareelnõuga. Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kesti Sarapuu sõnul olid antud juhul kõikide teiste seaduste muudatused seotud tulumaksuseaduses tehtavate muudatustega.

„Me ei saa igat kahe või enama seaduseelnõu üheaegset muutmist pidada kohe kobareelnõuks,“ kommenteeris Sarapuu tulist arutelu tekkinud küsimust, kas sellisel kujul saab üldse eelnõuga edasi minna. „Seda eriti juhul, kui muudatused on tingitud ühest tüviprobleemist,“ lisas Sarapuu.  Riigikogulase sõnul saab kobareelnõuks nimetada ikkagi eelnõud, kuhu on koondatud sisult erinevate probleemidega eelnõud, millel puudub igasugune ühine eesmärk. „Praegu muudetakse eelkõige tulumaksuseadust,“ sõnas Sarapuu, kes lisas, et käibemaksuseaduse ja liiklusseaduse muudatused on seotud tulumaksuseaduses tehtavate muudatustega.

Sarapuu sõnul andis ka Riigikogu õigusabiosakond tulumaksuseaduse muudatustele rohelise tule, kuna kõik seaduse muudatused hõlmasid endas üht eesmärki, milleks oli ettevõttes kasutatavate sõiduautode ja kuni 3500 kilogrammise täismassiga veoautode kasutamise maksustamist. „Riigikogu juhatus plaanib kokku kutsuda vanemate kogu, et tulevikus selliseid probleeme vältida,“ lisas Sarapuu.

Riigikogu täiskogu pooldas 50 häälega tulumaksuseaduse, käibemaksuseaduse ja liiklusseaduse muutmise seaduseelnõu menetlussevõtmise heaks ning juhtivkomisjoniks määrati rahanduskomisjon.

Kobareelnõuks loetakse eelnõud, kuhu on koondatud sisult erinevate tuumik- või tüviprobleemidega eelnõud.

Tagasiside