Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon andis täna riigihalduse minister Arto Aasale üle arupärimise, millega soovitakse saada rohkem informatsiooni Vabariigi Valitsuse planeeritava haldusreformi läbiviimise kohta. Keskerakonna omavalitsuskogu esimehe Kersti Sarapuu hinnangul on valitsuse veetavast haldusreformist jäänud mulje, et asja tehakse taaskord poolikult ning põhjalikult läbi analüüsimata.

„Me kõik mõistame, et haldusreformi on väga vaja ning tänases haldusreformi kontseptsioonis on ka mitmeid Keskerakonna seisukohtadega haakuvaid teemasid. Samas ei ole senini esitatud piisavaid põhjendusi tervikliku reformi läbiviimise osas. Pigem on see järjekordne Eesti halduskaardi ümberjoonistamise kava. Eelnõu seletuskirja kohaselt alles töötatakse välja kohaliku omavalitsuse korraldust ja ülesandeid reguleerivaid seadusi ning need esitatakse valitsusele heakskiitmiseks alles pärast antud seaduse jõustumist. Taolises ebakindluses ja teadmatuses on aga omavalitsustel väga raske ühinemisi ellu viia,“ sõnas Riigikogu rahanduskomisjoni liige Kersti Sarapuu.

Sarapuu jätkas: „Halduskorralduse oluline ümberkujundamine eeldab selgust ülesannete ja rahastamispõhimõtete osas. Paraku valitseb selles osas ebaselgus. Eelnõus kavandatav ühekordne ühinemistoetus on oluline, kuid ei asenda kohaliku omavalitsuse terviklikku ja ülesannetele vastavat ning tulevikku suunatud rahastamissüsteemi. Kontseptsioonis on vaid üksikuid vihjeid võimaliku uue rahastamissüsteemi mõnede aspektide kohta. See aga tekitab omavalitsustel tõsiseid küsimusi. Me loodame, et meie arupärimine aitab osadele küsimustele vastuseid saada.“

Lisaks eelpool mainitud teemadele loodetakse ministrilt kuulda ka, kas haldusreformi käigus on kavas suurendada ka kohalike omavalitsuste tulubaasi ning milliseid uusi ülesandeid kohalikele omavalitsustele reformiga juurde antakse.

Lisainfo:
Jaak Aab
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni nõunik
Tel: 51 483 72

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: 53 474 246

Tagasiside