Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases Riigikogu infotunnis peaminister Taavi Rõivasele sõna ei anta. Keskerakonna aseesimehe Jaanus Karilaidi sõnul on see parlamendi opositsiooni ühine pollitiline žest valitsuskoalitsiooni senisele poliitikale.

“Peaminister ei anna sisulisi vastuseid ja tegeleb poliitikate juhtimise asemel ainult vaenlasekuju otsimise ning selleks vajaliku ohutunde loomisega. Haigekassa rahastamine on pikaajalises rahapuuduses, haldusreformi planeeriti 15 aastat, aga ikka jõuti vaid piiride kohendamiseni, iseseisvast kaitsevõimest alles hakatakse rääkima, tsiviilkaitse ehk inimeste kaitse kriisihetkel on täna olematu,” loetles Karilaid valitsuse tegematajätmisi, “meie majanduse elujõud on kukkunud Baltimaade punaseks laternaks ning puudub tegutsemiskava, kuidas tuua inimesed välja madalate palkade lõksust.”

“Kui tähtajaks ei suudeta isegi uusi parvlaevasid liinile tuua, siis pole enam tõesti peaministriga midagi arutada,” ütles Keskerakonna aseesimees, “Taavi Rõivas tegeleb ainult sellega, et võimuliidul oleks Riigikogus üle 51 hääle ja see on ka kõik. Peaministriga ei saa küll enam arvestada, aga suursaarte inimesed ootavad parvlaevaühenduse osas siiski selgitusi. Nii keskendume tänases infotunnis Kristen Michalile, kellelt ootame selgesõnalisi vastuseid ning poliitilist vastutust.”

Tagasiside