Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid rõhutab, et Sven Mikser on oma rünnakutes ja mõnitustes IRL-i suunas unustanud, et sotside sõnad ja teod ei lähe kokku.

“Sotside endine juht Sven Mikser on viimastel päevadel Margus Tsahkna suunas teravusi pildunud igast asendist, süüdistades teda sõnapidamatuses, kokkulepete rikkumises, kehvas parteijuhtimises ning veel sajas surmapatus,” ütles Karilaid, “sealjuures on aga väga silmakirjalik, et Mikser unustab rääkida, milliseid veksleid on sotsid ise välja käinud.”

“Varasemalt kuude kaupa vastu rinda tagunud sotsid kinnitasid, et Juhan Partsi kanditatuuri Euroopa Kontrollikotta ei saa nad mingil juhul toetada, sest Parts tegi ministrina maksumaksjale kahjulikke otsuseid. Pole ju aga mingi saladus, et just see on kooseluseaduse rakendusaktide hind,” lisas Karilaid, “on hämmastav, et isegi Tallinna Sadama uurimiskomisjonist selguvate probleemide valguses on nõus sotsid sedaviisi avalikkusele antud lubadust murdma.”

Karilaid avaldas imestust ka poliitiliste lepete kolimise üle Mikseri Facebooki seinale. “Hämmastav, et sotsid, kes kooseluseaduse kontekstis räägivad lakkamatult 21. sajandi väärtustest ning on poliitilises kultuuris valmis tegema seesuguseid järeleandmisi. Mida muud tähendab Sven Mikseri poolt uhkusega viidatud kolme erakonna esimehe kohtumine — kuhu jäävad selliste lepete puhul erakonna juhatus ja volikogu? Kas peamegi hakkama poliitilisi leppeid otsima endiste esimeeste sotsiaalmeedia kontodelt?”

“IRLil on vaid üks variant vähegi oma nägu säilitada — nimelt peavad nad oma hääled andma kooseluseaduse tühistamise eelnõu toetamiseks. See on Tsahkna võimalus tulla Reformierakonna ja sotside piinakambrist välja ning mingil määralgi oma maailmavaate eest seista,” lõpetas Karilaid.

Tagasiside