Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid leiab, et uue parvlaeva Leigeri kontrollakt tuleb täielikult avalikustada, sest vaid osalised selgitused ei vasta avalikkuse ootustele.

 

“Kontrollaktist vaid möödaminnes rääkimine ei vasta avalikkuse ootustele, sest uute parvlaevadega on olnud sedavõrd palju probleeme, et usaldus on juba kaotatud,” ütles Karilaid, “Kristen Michal peab kiiremas korras Leigierile tehtud ning veel plaanis olevad kontrollaktid täies mahus avalikuks tegema ning jagama kiirelt selgitusi. Kõik neli uut laeva pidid liinil olema 1. oktoobril. Nüüd aga oodatakse pikisilmi, et esimenegi laev saaks sel aastal hakata reisijaid teenindama. Jutud sellest, kuidas puudused on küll olemas, kuid täpseid vigu veel ikka ei teata, ei aita kuidagi ka kaotatud usaldust taastada.”

Karilaid rõhutas, et ministril peaks olema olukorrast selge ülevaade. “Michal on lubanud, et tema ministeerium tegeleb asjaga pidevalt, mistõttu peab nüüd küll juba välja ütlema kuupäeva, millal Leiger liinil tõesti tööd tegema asub.”

“Kui varasemalt olid suursaarte elanikud parvaleva liikluse probleemide üle lihtsalt pahased, siis nüüd on pahameel asendunud suure murega tuleviku osas. Sealsed ettevõtjad tunnevad muret oma jätkusuutlikkuse pärast, sest ühendus mandriga on pidevalt küsimärgi all,” nentis Karilaid, “riigipoolne avatud ja aus suhtumine on see, mida parvlaevaliikluse osas praegu hädasti vajame.”

Tagasiside