Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Keskerakonna aseesimees, Riigikogu liige Jaanus Karilaid avaldas muret kaitsepolitsei politiseerumise ilmingu üle, mille värskeimaks näiteks on Tallinna TV mittelubamine kaitsepolitsei pressikonverentsile.

“Tallinna TV mittelubamine Kaitsepolitsei pressikonverentsile, kuigi sellel telekanalil on ringhäälinguluba, tunnustab ühest küljest, et Tallinna TV vaadatavus ning ühiskonnakriitika on järjest tõsiseltvõetavamad. Aga teisest küljest hoiatab, et meie kaitsepolitsei kardab, nagu saaks teda poliitiliselt kõigutada,” ütles Karilaid, “Arnold Sinisalu keelamiskaasusel on pretsedent — kunagi püüdis Tallinna TV-d blokeerida Taavi Rõivas. Tema aga kukkus läbi. Möödunud aastal ei tehtud Tallinna TV-le Kapo pressikonverentsil osalemiseks piiranguid. Tänavu on aga teisiti. Mis on juhtunud kapoga? Mida on äkki hakanud kartma Arnold Sinisalu? Kas ta üldse kujutleb, millise signaali tema käitumine saadab maailmale?”

Karilaid rõhutas, et Kaitsepolitseiamet teeb suure vea, kui alahindab valijaid ning üritab Eesti ajakirjandusele teha “keelatud sõnade nimestikku” Kremli ja “lubatud sõnade nimestikku” Washingtoni poliitilistest narratiividest. “Põhjendamatuks jääb hinnang, et Vene Föderatsioon on ohtlikum äärmusmoslemite esiletõusust. Kapo ei saa ennast avalikkuse huvi eest varjata nagu Eesti peaimaam,” ütles Karilaid.

“Kui valitsuspoliitikud tahavad nii väga kõneleda demokraatiast ning avatusest, siis ei tohi valitsuse allasutus ühiskonda meelevaldselt suukorvistada. Olukorras, kus meie kodanikel on sadu meediakanaleid, ei tohiks neid alahinnata ja proovida oma poliitilisi mõttemustreid kodanikele jõuga peale suruda. Demokraatlikule ühiskonnale omaselt peab ka kapo olema kriitikale avatud. Kaitsepolitsei ei ole mõttepolitsei,” rõhutas Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid.

Tagasiside