Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Keskerakonna juhatuse liige Jaanus Karilaid leiab, et Jaak Aaviksoo nimetamine Tartu Ülikooli rektoriks on ilmekas näide Reformierakonna juhtimisstiilist, millega valitsuskoalitsiooni koos hoitakse.

“Väga kahju on Tehnikaülikoolist, mille maine pandi poliitmängude tõttu sedavõrd suure löögi alla viimaks ellu otsust, mis tõenäoliselt oli üheks koalitsioonilepingu kirja panemata punktiks,” ütles Karilaid, “tekitatud olukorras ei saa valitsuse liikmed enam rääkida moraalist ega väärtuste põhisest poliitikast. Ammugi siis veel demokraatia tugevdamisest.”

Karilaid rõhutas, et Reformierakond teeb kõik, mis võimalik, et koalitsioonipartnereid endast sõltuma panna. “œPeaministripartei on oma ideedevaeguse ning ebapopulaarsusega end juba üsna nurka värvinud. Niisiis tuleb koalitsioonipartnerite ohjamiseks seesuguseid nippe kasutada.”

“Praegune olukord ilmestab Reformierakonna poliittehnoloogiat võimu hoidmise nimel. Üha enam on aga näha märke, et see haare nõrgeneb ning varsti ei toimi ka enam sellised nipid,” lisas Karilaid, “on vaid kahju, et muidu nii sõnakas Jürgen Ligi peab Euroopa Kontrollkoja koha nimel sellist väärtusevaba poliitilise teerulliga kaasa jooksma.”

Tagasiside