Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liige Kalev Kallo annab täna minister Urve Palole üle arupärimise, kus oodatakse vastust Eesti merenduspoliitika arengukava puudutavatele küsimustele.

„Vahetult enne käesoleva aasta Euroopa merepäeva, 20. maid, saime teada, et Eesti lipu alt on lahkunud viimane arvestatav kaubalaev. Ühe mereriigi lahutamatuks osaks on oma kaubalaevastiku olemasolu. Just selle heaks, et Eestil ei oleks enam ühtegi kaubalaeva, on viimased valitsused oma tegevusega või tegevusetusega oma panuse andnud,“ sõnas Riigikogu merenduse toetusrühma liige Kalev Kallo.

Kallo jätkas: „Meil on väljatöötatud riiklik arengukava „Eesti merenduspoliitika“, mis näeb ette, et aastaks 2020 on Eesti lipu all 35 kaubalaeva ning kümme aastat hiljem koguni 50. Arvestades, et tänaseks pole neid enam ühtegi, tunduvad seatud sihid üsna naeruväärsed. Loodan, et minister Palo oskab meile öelda, kuidas plaanitakse seatud sihid täita ning milliseid samme on valitsusel plaanis veel astuda, et elavdada Eesti merenduspoliitikat.“

Lisainfo:

Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressinõunik
 

Tagasiside