Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikohtu põhiseaduslikkuse järelevalve kolleegium tegi 16. detsembril otsuse, milles võttis seisukoha, et keskkonnatasu määrade ootamatu täiendav tõstmine valitsuse poolt 2012. aastal oli põhiseadusvastane. Riigikogu majanduskomisjoni liikme Kalev Kallo sõnul on Vabariigi Valitsuse viimaste aastate otsused olnud ettevõtluskeskkonda kahjustavad.

„2009. aasta suvel tõstis Vabariigi Valitsus vaid paarinädalase etteteatamisega käibemaksumäära. 2012. aasta oktoobris otsustas valitsus täiendavalt tõsta ka keskkonnatasusid, olgugi et varem oli kokkulepitud teisiti. Tundub vägisi, et meie valitsuse eesmärgiks on ettevõtluskeskkonna halvendamine ja ettevõtjatele täiendavate koormiste peale panemine,“ lausus Kallo.

Kalev Kallo lisas: „Õiguskantsler Indrek Teder edastas juba 2013. aasta aprillis valitsusele seisukoha, et valitsuse taoline tegevus on põhiseaduse vastane ning tegi ettepaneku viia keskkonnatasude määrad põhiseadusega kooskõlla. On arusaamatu, miks ei ole valitsus võtnud õiguskantsleri seisukohta kuulda?”

Keskkonnaministeeriumi hinnangul peab riik pärast Riigikohtu otsust ettevõtjatele ettemaksukontodele tagasi maksma 4,8 miljonit eurot. Lisaks jääb prognoosi kohaselt eelmise aasta eest riigil saamata 5,3 miljonit eurot, käesoleval aastal 12 miljonit eurot ning 2015. aastal eeldatavalt 17 miljonit eurot.

Antud probleemidega seoses esitas Riigikogu Keskerakonna fraktsioon täna ka peaminister Andrus Ansipile arupärimise, milles oodatakse muuhulgas vastust järgnevatele küsimustele: miks tahab valitsus järjekindlalt ettevõtjate olukorda Eestis halvendada? Miks ei ole võetud õiguskantsleri seisukohta kuulda? Kas valitsusel on mingisuguseid arvutusi, mis tõestavad keskkonnatasude tõusu vajaduse või on eesmärgiks vaid riigieelarvesse lisatulu teenimine?

 

Lisainfo:

Jaan Männik

[email protected]

 

 

Tagasiside