Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Kalev Kallo ütles, et monopolide ohjeldamise seaduse rakendumisel võib vee hind väikestes asulates hoopis tõusta.

„Nii väikesed vee-ettevõtted, kohalike omavalitsuste liidu esindajad kui ka Konkurentsiamet on tunnistanud, et selle seaduse rakendudes väikestel vee-ettevõtjatel võib hind tõusta,“ märkis Kallo.

Kallo nimetas koalitsiooni algatatud monopolide ohjeldamise seaduse eelnõu silmakirjalikuks, mis ei täida seatud eesmärki.

Kallo meenutas, et Isamaaliidu linnapea Jüri Mõisa sõlmitud lepingu kohaselt määrati AS-i Tallinna Vesi aasta kasumimarginaaliks 49% käibest.

„Täna võitleb Isamaa ja Res Publica Liit kangelaslikult olukorra vastu, mille tekitas Isamaaliit Tallinna Vee maha müümisel kümme aastat tagasi,“ ütles Kallo.

Kallo sõnul nähti Tallinna Vee erastamise lepingus muuhulgas ette 10 000–20 000 tundi nõustamist, mille eest määrati tasu 125 dollarit tunnis.

Kallo ütles, et eelnõu kohaselt peab soojusettevõtja kooskõlastama soojuse piirhinna konkurentsiametiga.

„Konkurentsiamet kontrollib hinnakujundust ka Eesti Energias,“ märkis Kallo. „Eesti Energiast võeti möödunud aastal välja ligi 1,4 miljardit krooni dividende. Seda kriisi ajal. See on meie kõigi ühine raha ja Konkurentsiamet kujundas seda hinda.“

 

 

Tagasiside