Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon tegi ettepaneku lükata tagasi maamaksu seaduse muutmise seaduse eelnõu, kuna see on puudulik.  Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Kalev Kallo rõhutas, et kodualuse maamaksu kaotamise eelnõud ole võimalik praegusel kujul vastu võtta, sest puudub terviklik nägemus seaduse rakendamisest ja sellest tulenevatest tagajärgedest.

“Rääkimata rohketest kirja- ja stiilivigadest, on vigane ka eelnõu sisu,” selgitas Kallo, “me ei leia sealt mingit tagajärgede ja mõjude analüüsi.”

Kallo sõnul on tegemist järjekordselt kohalike omavalitsuste tulubaasi vähendamisega. “Me ei leia eelnõust ka kompenseerimismehhanismi, sest seda ei ole ning ei kavatsetagi luua.”

“Mitte ainult Keskerakonna fraktsiooni, vaid ka Rahandusministeeriumi hinnangul on eelnõus palju arusaamatut ja ebaselget,” märkis Kallo.

“Igasugune idee maksude vähendamiseks kõlab ilusasti ja kahtlemata meeldib rahvale, kuid reaalsuses vajame asjakohaseid analüüse maksu kaotamise tagajärgede osas. Seega ei ole antud kujul esitatud puudulikku eelnõud võimalik toetada ning Keskerakonna fraktsioon teeb ettepaneku selle menetlusest välja hääletada,” lõpetas Kallo.

Tagasiside