Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu majanduskomisjoni liige Lembit Kaljuvee ütles täna Elektrituru seaduse muutmise arutelul, et valitsus on elektrituru avamise egiidi all oskuslikult tõstnud elektri hinda. Kaljuvee hinnangul võib Eesti Energia rahandusministeeriumi alla viimine hoogustada veelgi ettevõttest dividendide väljavõtmist.

„Vabaturule ülemineku sildi all on iga-aastaselt küll põhivõrgu ja jaotusvõrgu tasude, küll võimsustasude, taastuvenergiatasude, aktsiisi ja käibemaksu kasvuga elektri hinda hoogsalt tõstetud,“ nentis Kaljuvee. 

Kaljuvee sõnul on tööstuslike suurtarbijate jaoks hind juba mitmekordistunud, kuid kodutarbijaid ootab eriti ebameeldiv hinnatõus ees järgmise aasta alguses vabaturule üle minekul.  

„Valitsusel on olemas hoovad elektri hinna tõusu pidurdamiseks – seda aga ei taheta teha. Valitsus kruvis elektri hinna hoopis kõrgeks, et saaks võtta miljardeid kroone dividende ning teha finantstehinguid riigieelarve näiliseks tasakaaluks ja euro kasutusele võtuks,“ märkis Kaljuvee.


„Käesolev eelnõu annab valitsusele võimaluse viia Eesti Energia rahandusministeeriumi haldusalasse – loodan väga, et see ettevõte ei muutu selle sammuga pelgalt rahapumbaks. Eesti Energia peab jääma ikkagi jääma meie riigi energeetilise julgeoleku tagajaks, mitte muutuma finantsasutuseks.“

Tagasiside