Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson sõnas tänasel istungil toimunud ettevõtete maksustamise teemalise arupärimise järel, et Eesti maksusüsteem vajab muutmist. Simsoni hinnangul ei ole aktsepteeritav, et välisosalusega ettevõtted kogutud kasumi Eestist lihtsalt välja kantida saavad.

„On üllatav, et Vabariigi Valitsus, kes kriisiseisus ei jäta enda elanikelt ühtki senti küsimata, ei soovi korralikult maksustada riigist väljaveetavat kasumit,“ imestas Kadri Simson.

Simson jätkas: „2000. aastal viidi Eestis läbi maksureform, mille põhisisuks oli asendada ettevõtte teenitud kasumi maksustamine ettevõtte jaotatava kasumi maksustamisega. Paraku on see aga tekitanud olukorra, kus kasumit ei reinvesteerita sugugi Eestis. Tänane maksusüsteem võimaldab välisosalusega firmadel kogutud kasumi Eestist maksuvabalt emafirmale välja laenata ning seetõttu lähevad Eesti jaoks sajad miljonid eurod potentsiaalset maksuraha kaduma.“

„Täna kuulsime, mida arvab antud teemast rahandusminister Sven Sester. Valitsus peab endiselt õigeks, et laseme välisfirmadel kasumi maksuvabalt välja vedada. Taoline maksusüsteem ei ole aus meie ettevõtjate suhtes, kes korralike maksumaksjatena mingil hetkel kasumit välja võttes ka maksud maksavad ning kindlasti ei ole taoline korraldus ka Eesti riigi huvides. Lisaks Keskerakonnale on ka sotsiaaldemokraadid varasemalt antud küsimusele tähelepanu pööranud. Olukorra kiireks ja korrektseks lahendamiseks peavad aga ka teised valitsuserakonnad teema endale südameasjaks võtma,“ lõpetas Kadri Simson.

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246
Jaan.Mannik@riigikogu.ee

Tagasiside