Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskfraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul on loodaval vahevalitsusel küll laiem toetuspind kui Ansipi juhitud paremliidul, kuid samal ajal on tähelepanuta jäetud mitme olulise valupunkti lahendamine.

„Koalitsioonilepet Riigikogus tutvustanud Taavi Rõivas nimetas uue vahevalitsuse A-plaaniks soovi 2015. aasta parlamendivalimised võita. Aastane valimiskampaania on aga jätnud tahaplaanile pikema vaate sellest, kuidas positiivseks pöörata rahvastiku kahanemine ning Eesti maapiirkondade nõrgenemine,“ sõnas Kadri Simson.

Simson lisas: „Vahevalitsus asub ametisse olukorras, kus valijad ootavad värskust, mis asendaks vana ja väsinud paigalseisu valitsuse. Oleme jõudnud punkti, kus Reformierakonna järjepideva poliitika ajamine tekkinud probleeme lahendada ei aita. Kõige selgemalt paistab see välja maksupoliitikas, kus ebavõrdselt raske maksukoormus on keskmise ja alla selle teenivate maksumaksjate kanda, samas kui kingitusi tehakse jätkuvalt kõige jõukamatele. Seejuures plaanitakse maksukingitusi sellises mahus, mis paneb kahtluse alla riigi võime talle pandud ülesandeid täita,“ lõpetas Simson.

Lisainfo:
Jaan Männik

[email protected]
Keskfraktsiooni pressinõunik
 

Tagasiside