Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni hinnangul on positiivne, et täna avaldatud Eesti Tööandjate Keskliidu manifest tõstab esile tööinimese, kelle tervisesse ja tarkusesse peaksid nii ettevõtjad kui ka riik olema valmis rohkem panustama.

„Tööandjate Keskliit on sõnanud, et riik peaks vabastama erisoodustusmaksust kõik tööandja investeeringud töötajate tervisesse, sarnast arvamust on varem väljendanud ka Keskerakond. Leian, et tervise edendamine peab olema iga töötajat väärtustava ettevõtte prioriteet ja loomulik toimimise osa ning siin saab kaasa lüüa ka riik,“ sõnas Simson.

Simson lisas: „Ettevõtjad peavad mõistma, et nende jõukuse aluseks on tublid ja rahulolevad töötajad, kes saavad oma eluga hakkama. Seetõttu oleme tööandjate liidule omakorda teinud ettepaneku väärtustada enam madalapalgaliste töötajate tööd, tõstes töötajate miinimumpalga 2017. aastaks 500 eurole.“

Tööandjate Keskliidu soov Eesti maksusüsteem üksipulgi lahti võtta ja arutada maksude üle avatult, on Kadri Simsoni sõnul ainult tervitatav. „Olen päri, et Eesti maksusüsteem tuleks üle vaadata, sest ka Keskerakond on teinud maksude ümberkujundamiseks mitmeid ettepanekuid, mis vajaksid selget ja konstruktiivset arutelu. Ei ole saladus, et me oleme rääkinud astmelisest tulumaksust, mis annaks riigieelarvele vahendeid pehmendada vähekindlustatute olukorda ja annaks kohalikele omavalitsustele võimalusi oma kogukonna elukeskkonda paremaks muuta,“ rääkis ta.

Eesti arengu seisukohalt on Simsoni hinnangul oluline, et maksusüsteem toetaks erinevate regioonide arengut ja aitaks järele neid piirkondi, mis on teistega võrreldes maha jäämas.
Tööandjate Keskliidu poolt tehtud ettepanekut alandada sotsiaalmaksu miinimumnõuet saab Simsoni sõnul vaadata ainult koos klassikalise ettevõtlusmaksu taastamisega.

Eesti tööandjate keskliit avaldas täna manifesti, kus tegi mitmeid ettepanekuid riigile tööandjatele ja tööinimestele.

Lisainfo:

Jaan Männik

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressesindaja

Tagasiside