Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Värskest Euroopa tööhõive ja sotsiaalarengu aruandest selgub, et vaesus Eesti tööealise elanikkonna hulgas on üha süvenemas. Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul tuleb palgavaesuse probleemidega tõsisemalt tegeleda, vastasel korral muutuvad meie palgaäärmused järjest suuremaks.

„Palgavaesus on eriline vaesuse vorm. Eestis leidub inimesi, kes teevad sedavõrd madalapalgalist tööd, et nende töötasu ei aita neil välja tulla vaesusest. Euroopas on palgavaeste osakaal majanduskriisi vältel tõusnud ligikaudu pooltes riikides, mõnes on see jäänud võrdlemisi samale tasemele. Eestis on palgavaeste osakaal olnud suur juba aastaid, probleemiga pole aga soovinud keegi tegeleda,“ sõnas Riigikogu rahanduskomisjoni liige Kadri Simson.

Simson lisas: „Iga neljas Eesti töötaja arvab väärivat suuremat palka. Sellise ebavõrdsuse tajumise näitaja poolest on Eesti viimase Inimarengu aruande kohaselt taas üks kriitilisemaid Euroopas. Reformierakonna poolt 2007. aastal antud lubadus viia Eesti 15 aastaga viie rikkam Euroopa riigi hulka on tänaseks muutunud tõeliseks naerukohaks. Näiteks OECD elukvaliteeti hindavas tabelis on Eesti üldises järjestuses 36 riigi seas 31. kohal.“

„Eesti on osalenud ja jätkuvalt osaleb eurokriisi abiprogrammides, kus aidatakse Kreekat, Hispaaniat, Portugali ja Iirimaad. Antud riikide keskmine palk ja pension võrreldes Eestiga on aga lausa kolossaalsed. Tegemist on ka riikidega, kus madalapalgaliste töötajate maksukoormus on märksa madalam kui Eestis. Leevendades oma töötajate palgavaesust, pakume töötavat lahendust ka kestvale väljarändele“ lõpetas Kadri Simson.

Antud küsimustega seoses andis Riigikogu Keskerakonna fraktsioon täna peaminister Taavi Rõivasele üle ka vastavasisulise arupärimise.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressinõunik
 

Tagasiside