Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul on tuleva aasta eelarve järjekordne samm riigi õhemaks lihvimise teel. Simsoni sõnul on tänane valitsus ammu maha matnud lootuse pöörata Eesti maapiirkonnad taas elule.

„Järgmine aasta on Eestile juba mitmes, mil kulutatakse enam, kui maksutulu saadakse. Paraku ei taga eelarve kõigi riigi ülesannete korralikku täitmist ning tehtud valikud ei näita ühiskonnale tervikuna edasiminekut. Me teame, et eelarve maht kasvab järgmisel aastal seitse protsenti. Samas on meie majanduslik seis ääretult turbulentne. Tänaste olude valguses oleks mõistlik ära jätta planeeritav tulumaksu ühe protsendiline langus. Selline samm tooks riigieelarvesse täiendavad 70 miljonit eurot,“ sõnas Kadri Simson.

Tänasel riigieelarve teisel lugemisel olid arutluse all ka riigieelarvesse tehtud fraktsioonide muudatusettepanekud. Keskfraktsiooni suuremate ettepanekutena olid täna hääletusel Eesti põllumeestele täiendava 23 miljoni euro suuruse toetuse eraldamine, maakonnaliinidel tasuta bussiliikluse tagamine ning koolitoidu toetuse tõstmine 78 sendilt 1 eurole.

„Koalitsiooni otsus mitte toetada meie ettepanekuid näitab ilmekalt nende suhtumist. Me teame, et Eestis on üha süvenemas ääremaastumine ja maapiirkonnad on välja suremas. Kui me toetame täiendavalt põllumehi või tagame maakonnasisese tasuta bussireisi, lükkame me Eesti elu taas käima,“ lõpetas Simson.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
 

Tagasiside