Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni hinnangul saab eile vastu võetud tuleva aasta riigieelarvet iseloomustada vaid negatiivsete kuvanditega. Simson nendib, et paraku on eelarve näol tegemist juba ootuspärase Exceli-tabeliga, milles paljastuv tõde on kibe kõigi jaoks.

„Tegemist ei ole eelarvega, mis lahendaks Eesti riigi valusaimaid probleeme. Järgmise aasta eelarve on taas üks Exceli-tabel paljude seas. Tabeli kujul petab esmapilgul ära, kuid süvenedes paljastub tõde. Paraku on taas tegemist eelarvega, mis tõstab raha ühest taskust teise, julgemata teha suuri otsuseid ja astuda samme, mida Eesti täna vajab,“ sõnas Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson.

Simson jätkas: „On selge, et Eesti vajab muutust. Vaadates meie majandust, näeme, et Balti tiigrist on saanud magav kodukass. Meie majanduskasv on pea olematu ning naabrid tuhisevad meist mööda. Kui 2009. aastal moodustas Eesti SKP inimese kohta 62 protsenti Euroopa Liidu keskmisest ja Leedul 57 protsenti, siis eelmisel aastal olid vastavad näitajad juba Leedu kasuks – Leedul 74 protsenti võrreldes Eesti 73-ga. Paraku ei näe valitsus ette suuremaid muudatusi – probleemi lahendamiseks piisavat Rõivase loodud ekspertidest koosnevast töörühmast. Julgen selle kasus tõsiselt kahelda.“

„Keskfraktsioon esitas riigieelarvele mitmeid ettepanekuid, mis oleks aidanud tavainimest ning pakkunud laiemat vaadet. Paraku on aastatega selgeks saanud, et ükskõik, mida opositsioon suudab katteallikana leida, on ette teada, et need ei sobi. Opositsiooni katteallikad pole kunagi sobinud ega ei hakkagi koalitsioonile sobima. Me oleme kõike proovinud. Ühel aastal kirjutasime isegi juba kevadel rahandusministeeriumile kirja, et mida tuleks järgmise aasta riigieelarve planeerimisel arvestada. Sellele kirjale ei tulnud isegi vastust. Opositsioon on vaja tasalülitada ja seda ka jõuliselt tehakse. Sellest on siiralt kahju, sest koalitsioon on oma tarkusest saanud hakkama taas sihitu eelarvega, millele Keskerakond omalt poolt küll hääli anda ei saa,“ lõpetas Kadri Simson.

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel 53 474 246

Tagasiside