Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon saatis täna rahandusministeeriumile kirja, milles on esitatud fraktsiooni peamised ettepanekud tuleva aasta riigieelarvesse. Tavaliselt antakse riigieelarve esialgne plaan Riigikogule üle sügisel ning alles siis on võimalik fraktsioonidel esitada muudatusettepanekuid.

„Sügisesed muudatusettepanekud peavad vastama mitmetele nõudmistele ning nendest tulenevalt on Riigikogu opositsioonierakondadel pea võimatu teha muudatusettepanekuid, mida valitsus arvestaks. Seetõttu esitab Riigikogu Keskerakonna fraktsioon oma prioriteedid järgmise aasta riigieelarvele juba praegu, riigieelarve koostamise ajal,“ sõnas Riigikogu rahanduskomisjoni liige Kadri Simson.

Simson lisas: „Meie ettepanekute hulka kuuluvad mitmed valdkonnad, mille eest oleme juba aastaid seisnud. Näiteks leiame, et koolilõuna toetus peab tõusma 1 euroni õpilase kohta toidupäevas. 0,78-eurone koolilõuna toetus on selgelt ajale jalgu jäänud. Teise murekohana näeme kohalike omavalitsuste olukorda. Omavalitsused vajavad kindlustunnet, et neil on igaks eelarveaastaks olemas konkreetne eraldis teede korrashoiuks. Teeme ettepaneku eraldada järgmisel aastal kohalikele omavalitsustele kütuseaktsiisist vähemalt 15 protsenti.”

„Kolmandaks väga oluliseks küsimuseks, millele valitsus ei ole juba aastaid tähelepanu pööranud, on täiskasvanute hambaravi. Hambaravihüvitise kaotamise tagajärjel on Eesti inimeste hammaste olukord halvenenud. Olukorra parandamiseks peab riik taastama täiskasvanute hambaravihüvitise ning kaaluda tuleb ka võimalust anda nendele vanuritele, kes proteetilist ravi ja hambaproteese ei vaja, kasutada proteesihüvitiseks ettenähtud summa oma hammaste raviks. Loodan väga, et rahandusministeerium arvestab juba täna, riigieelarve koostamise protsessi käigus, meie ettepanekutega,“ lõpetas Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson.

Lisainfo:
Jaan Männik

[email protected]
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressinõunik

 

Tagasiside