Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni hinnangul näitab valitsuskoalitsiooni ja eriti Reformierakonna langev reiting seda, et valitsuse koostöövõimetus ning ideede puudus majandusolukorra parandamiseks on rahva ära väsitanud ning nägelemise ning negatiivsete uudiste vahele oodatakse ka midagi positiivset.

„Kõigile, kes juhtusid nägema Vabariigi Valitsuse viimatist pressikonverentsi, on selge, et kolmikliidus on suured lõhed ning üksteise seltskonda ei naudita. Tegemist ei ole koostöövõimelise kooslusega, mis suudaks vastu võtta suuri otsuseid. Ma ei räägi siinkohal vaid positiivsetest sammudest – kolmikliit ei jõua kokkuleppele ka lihtlabastes küsimustes. Valitsusel puudub otsustusvõimeline peaminister. See ei jää rahvale märkamata ning peegeldub ilmekalt koalitsiooni langevas toetuses,“ sõnas Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson.

Simson jätkas: „Reformierakond on eelnevates valitsustes suutnud alati osavalt mängida nii, et positiivsed uudised kirjutatakse enda arvele ning kõik negatiivne jääb väikepartnerite kanda. Kuna tänane valitsus aga ei suuda midagi positiivset luua, siis on esmakordselt vastutus langemas ka Reformierakonna õlule, kes on aastaga kaotanud iga kolmanda toetaja.“

„Reitingute järjepidev langus ilmselt koostöö paranemisele kaasa ei aita, samas on igal partneril oma põhjus valitsuses edasi tiksuda. Olukord, kus valitsusel juba väga pikalt on napimalt usaldust kui opositsioonil, vähendab selgelt ka valitsuse võimet olulisi otsuseid vastu võtta,“ nentis Simson.

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246
Jaan.Mannik@riigikogu.ee

Tagasiside