Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul ei tulnud talle Taavi Rõivase senise majandusnõuniku Ruta Arumäe valitsuskriitiline arvamuslugu, kus ta ütleb muu hulgas, et riigi majanduspoliitikat juhitakse Exceli tabelitega, üllatusena. Simsoni hinnangul on Reformierakonna juhtpoliitikud ammu kaotanud reaalsustaju, eiravad teistsugust vaatenurka ning lähtuvad erakonna mantrast, et igasuguste muudatuste vastu tuleb seista.

„Ruta Arumäe artiklist on kerge leida jooni ja märkusi, mida on tõenäoliselt tähele pannud tuhanded eestlased. Meie peaminister ei toimeta juba ammu suuremast plaanist lähtudes ning inimeste heaolu nimel. Puudub eesmärk, mille poole sammuda. Tundub koomiline, et reformi nime kandev erakond on saanud suurimaks Eesti arengu piduriks, tegutsetakse visioonita, aga samas tuimalt raiudes, et vaid nemad teavad õiget suunda. Valitsuse soov on hoida eelarve miinust ohjes ning ka sellega tundub neil raskusi olevat,“ sõnas Riigikogu rahanduskomisjoni liige Kadri Simson.

Saadiku hinnangul pole Arumäe sõnades mingit põhjust kahelda. Tegemist on tugeva analüütikuga, kes end erasektoris tõestanud ning ka peaministri büroost lahkus omal soovil.

„Antud juhtum näitab veelkord, et vahevalitsuse otsused tuua ministriteks Anne Sulling ja Maris Lauri ning peaministri nõunikuks Ruta Arumäe, olid vaid mainekujunduslikud sammud. Sellega sooviti näidata, et noor valitsus on õpivõimeline. Täna näeme aga valitsuse tegelikku, ignorantset palet. Loodan, et konstruktiivne kriitika lõpetab valitsuse eneseimetluse,“ lõpetas Kadri Simson.

Jaan Männik

631 6691
[email protected]

Tagasiside