Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon esitas tänasel täiskogu istungil rahandusminister Sven Sesterile kriitilise arupärimise, millega soovitakse tuua selgust Vabariigi Valitsuse kavale tõsta kütuseaktsiisi. Fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul on rahva pahameel kütuseaktsiisi tõstmise vastu selge ning suur vastuseis peab viima kütuseaktsiisi tõstmise ära jätmiseni.

„Valitsusliidu ainus tõsine katteallikas ehk kütuseaktsiisi tõstmine on saanud rahva suure pahameele osaliseks ning ka kõhkluskoalitsiooni seest on juba kuulda signaale, et plaanitav maksutõus on läbikaalumata ning ebaõiglane. Samas puuduvad neil muud katteallikad ning see tähendab leppes antud lubaduste kärpimist või sootuks uue leppe loomist,“ sõnas Riigikogu rahanduskomisjoni liige Kadri Simson.

Ka Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku fraktsiooni esimees Andres Anvelt on sõnanud, et palju vastuseisu tekitanud aktsiisitõusu ära jätmise korral tuleks teha ka uus koalitsioonileping.

„Kuna aga Reformierakond ei ole nõus Eestis läbi viima terviklikku maksureformi ning soovib läbi suruda riigieelarvele suurt lisakoormust tähendavat sotsiaalmaksu ühe protsendilist langetamist, oleme olukorras, kus adekvaatseid katteallikaid uuele leppele lihtsalt pole,“ sõnas Simson.

 Simson jätkas: „Tänases majandusseisakus vajab Eesti valitsust, kes suudaks muudatusi teha ning elu edasi viia. Plaanitav maksutõus on aga samm vales suunas. Usun, et on aeg Reformierakond valitsustegevusest kõrvale jätta ning viia Eestis läbi maksureformid, mis meile eelarvesse ka tegelikkuses lisaraha tooksid ja annaks võimaluse riigil oma ülesandeid normaalselt täita.“

Täna esitatud arupärimises soovitakse muuhulgas teada saada, kuidas planeerib valitsus võidelda musta turu osakaalu suurenemisega, kui palju on valitsusel plaanis suurendada riigipoolset ühistranspordi dotatsiooni ning kas valitsus on arutanud ka väljakäidud plaani ära jätmist.

 Lisainfo:

Jaan Männik

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja

Tel. 53 474 246

Tagasiside