Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul näitavad rahandusminister Jürgen Ligi viimaste päevade sapised väljaütlemised ministrile omast ignorantsust ning hoolimatust. Ligi arvamus, et üleeuroopalise rahvapensioni idee on küüniline näitab vaid rahandusministri suhtumist oma inimestesse.

„Rahandusminister Jürgen Ligi peab iseenesest mõistetavaks asjaolu, et meil on kohustus Eesti jaoks hiiglaslike summadega aidata lõhki laenanud Kreekat, kuid üleeuroopalise miinimumpensioni puhul ta solidaarsust tähtsaks ei pea. Leian, et selline vahetegemine näitab vaid Ligi suhtumist Eesti inimestesse. Järjekordne näide, kus rahvusvaheline mainekujundus on Reformierakonna jaoks tähtsam kui reaalne Eesti elu parandamine,“ sõnas Riigikogu rahanduskomisjoni liige Kadri Simson.

Simson lisas: „Tööjõu vaba liikumine on toonud olukorra, kus mõned riigid kasvatavad ja koolitavad, teised aga võidavad uusi maksumaksjaid. See on aga jätnud Eesti ja teised uued liikmesriigid olukorda, kus tulevikus ei ole sotsiaalsüsteem jätkusuutlik. Ühtne Euroopa miinimumpension ei tähenda, et kõik saavad Euroopas võrdset vanaduspensioni. Küll aga seda, et lepitakse kokku miinimummäär ja riigid, kes ei suuda seda täita, saavad tuge Euroopa ühtsest eelarvest.“

„Ootaksin meie lugupeetud ministrilt siiski rohkem sisulisi debatte, mitte tavapärast lahmimist. Eesti inimesi huvitavad selgelt enam konkreetsed ettepanekud ja sisu, mitte vaid ebaviisakad väljaütlemised. Kutsun Jürgen Ligi antud teemadel online-väitlusele,“ lõpetas Kadri Simson.

Tagasiside