Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon on esitanud tuleva aasta riigieelarvesse muudatusettepaneku, millega muudetaks bussiliiklus maakonnaliinidel üle kogu Eesti reisijatele priiks. Keskfraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul aitab antud samm kaasa maaelu taaselustamisele.

„Maapiirkondades on transpordiühendus keskustega eluliselt vajalik. Samas peab see teenus olema kättesaadav kõigile. 2012. aastal oli maakonna bussiliinide dotatsioon veidi enam kui 21 miljonit eurot. Oleme riigieelarvesse esitanud muudatusettepaneku, millega kaetaks tänane maakonna bussiliinide piletitulu osa, tagades seeläbi tasuta ühistranspordi üle Eesti. Meie hinnangul oleks piletitulu osa katmiseks vaja täiendavad 13 miljonit eurot,“ sõnas Kadri Simson.

Simson lisas: „Me teame, et elu väljaspool Tallinna ja teisi suuremaid tõmbekeskusi on hääbumas. Selleks, et leevendada üha süvenevat ääremaastumist on vaja tagada parem ja inimestele kättesaadavam transpordiühendust nende samade keskustega. Tasuta maakonnaliinid teevad kergemaks tööotsimise maakonna piires. Riigil tuleb tagada inimestele vajalikud teenused ja toimiv ühistranspordiühendus üle kogu Eesti, mitte vaid meile sobivates piirkondades.“

„Meie muudatusettepanekud on esmaspäeval ja teisipäeval arutluse all ka Riigikogu rahanduskomisjonis. Hea on tõdeda, et ka IRL toetas meie mõtteid ning pidas üle-eestilist tasutud ühistransporti vajalikuks. Kui meie soov on elu maale tagasi tuua, siis tuleb sellega alustada juba täna. Vastasel korral on juba liiga hilja,“ lõpetas Simson.

Keskerakonna muudatusettepanekute katteallikaks on 2015. aastast kehtima hakkava tulumaksumäära ühe protsendilise langetamise ärajätmine. Taoline muudatus tooks riigieelarvesse täiendavalt ligikaudu 70 miljonit eurot.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
 

Tagasiside