Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eile õhtul kogunenud Eesti Keskerakonna juhatus otsustas kutsuda peaminister Taavi Rõivase erakonna Riigikogu fraktsiooni ette, et arutleda peaministriga esmaspäeval valitsuse poolt sisse antud maksupaketti teemadel, mis sisaldab endas ka kütuseaktsiisi ja majutusasutuste käibemaksumäära kasvatamist. Fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul soovib Keskfraktsioon anda peaministrile võimaluse selgitada maksumuudatusi rahulikumas õhkkonnas kui seda oleks täiskogu saal. Vastasel korral võib teda oodata umbusaldamine.

„Valitsuse poolt menetlusse antud maksupakett halvendab selgelt inimeste heaolu ning toob kaasa üleüldise hinnatõusu. Kutsume peaministri meie fraktsiooni ette, sest soovime kuulda vastuseid, miks ikkagi tegeleb Vabariigi Valitsus rahva heaolu halvendavate muudatuste kiirkorras läbisurumisega. Senised põhjendused on olnud üsna laialivalguvad ning jääb mulje, et visioon puudub ning maksumuudatusi tehakse vaid selleks, et katta sotsiaalmaksu langetamisest tekkivat maksuauku,“ sõnas Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson.

Simsoni sõnul on läbisurutava maksupaketi põhiprobleemiks asjaolu, et enne valimisi ei olnud tehtavatest muudatustest poolt sõnagi juttu, vastupidi – päev enne valimisi eitas Rõivas selgesõnaliselt maksutõusude plaani ETV otse-eetris.

„Katteallikatest tuleb rääkida enne valimisi, mitte pärast seda. Valitsusel sisuliselt puudub mandaat tehtavateks muudatusteks. Peaminister pole seni adekvaatseid selgitusi anda suutnud, sellisele tegevusele on valijad andnud mitterahuldava hinnangu ning kui ta loobub selgitustest, ootab teda ees umbusalduse avaldamine. Tegime Taavi Rõivasele ettepaneku tulla nädala jooksul meie fraktsiooni ette talle sobival ajal. Loodan, et peaminister võtab meie kutse vastu ja tuleb meile fraktsiooni selgitusi jagama,“ lõpetas Kadri Simson.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel 53 474 246
[email protected]

Tagasiside