Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson sõnas eilsel fraktsiooni väljasõidul Jõgevamaal, et ilma maapiirkondi külastamata, ei saagi mõista, millist elu tegelikkuses Eestimaal elatakse. Simsoni hinnangul näitavad valitsuskoalitsiooni viimatised otsused ja väljaütlemised selgelt seda, et ministritel puudub reaalsustaju maal toimuvast.

„Kohtudes Jõgevamaa inimestega on üha süvenenud arusaam, et valitsuse plaan kasvatada kütuseaktsiisi tabab valusalt ennekõike maainimesi. Meie regionaalne ühistranspordivõrgustik on selgelt puudulik ning inimestel pole muud võimalust kui liigelda autodega. Vastasel korral lihtsalt ei jõua tööle. Valitsuse planeeritav kütuseaktsiisi tõus suurendab antud inimeste väljaminekuid märgatavalt ning tegemist on teadliku maaelu väljasuretamisega,“ sõnas Kadri Simson.

Simson jätkas: „Soovitan ministritel Toompea kabinettidest välja tulla ning mäe otsast alla laskuda. Oma mulli sees istudes ei ole võimalik inimeste muresid mõista. Ääremaastumine on probleem, millele senised valitsused pole kahjuks piisavalt tähelepanu pööranud. Vaevalt, et keegi soovib, et meie maapiirkonnad täielikult välja sureksid“

„Ühest võluvitsa, millega seisu parandada, tegelikkuses polegi. Keskerakond on seisukohal, et Eestis tuleb kehtestada maakonnasisene tasuta ühistransport ning ettevõtlust maapiirkondades tuleb eelisarendada. Seda saab teha läbi maksusüsteemi põhjaliku reformimise ning regionaalsete maksuerisuste kehtestamise. Lisaks on selge, et tugevad omavalitsused tähendavad ka aktiivsemat maaelu. Meie hinnangul vajab kohaliku omavalitsuse tulubaas kasvatamist. See suurendaks nende iseseisvust ja ka võimekust,“ lõpetas Kadri Simson.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel 53 474 246

Tagasiside