Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul ei tulnud talle tänane rahandusministeeriumi korrigeeritud majandusprognoos, mis ennustab tänavuseks aastaks 1,7-protsendilist majanduskasvu, erilise üllatusena.

„Tänavuse aasta riigieelarve koostati eeldusel, et meie majandus kasvab 2,5 protsenti. Tänaseks on see langetatud 1,7 protsendi peale. Iga aasta räägitakse, justkui tuleks järgmine aasta parem ja majandus pöördub taas korralikule kasvule. Tulevaks aastaks prognoositud 2,6 protsendi suurust kasvu tuleb aga võtta tõsise skepsisega. Reaalsus on see, et valitsusel puudub plaan meie majanduse reformimiseks ning kasvule pööramiseks,“ sõnas Riigikogu rahanduskomisjoni liige Kadri Simson.

Simsoni sõnul aitaks Eesti majandust elavdada maksusüsteemi põhjalik muutmine, mis hõlmaks endas nii astmelise tulumaksu kui ka ettevõtte tulumaksu kehtestamist.

„Tänase maksusüsteemiga me Euroopa viie rikkama riigi hulka ei jõua. Reformierakondlik protsendipunktidega mängimine on meie majanduse täielikku stagnatsiooni viinud ning sealt väljumiseks vajame me tõenäoliselt uut valitsust,“ lõpetas Kadri Simson.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel 53 474 246

Tagasiside