Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul peegeldab Reformierakonna reitingu järsk langus inimeste pettumust erakonna valimistejärgses poliitikas ning edasine langus võib panna Reformierakonna poliittehnolooge käituma sisseharjutatud kujul ehk vahetama välja kas peaminister Taavi Rõivast või mõnd valitsuspartnerit.

„Enne valimisi tegi Reformierakond kampaania, kus nad sisuliselt vältisid majandusteemasid. Uus valitsus on aga esmajoones asunud just erinevaid maksutõuse läbi suruma. Selleks nad kindlasti inimestelt mandaati ei saanud. Reformierakonna maksuotsused on toonud majandusse seisaku ning samu vigu korrates pole lootust paranemisele,“ sõnas Keskerakonna aseesimees Kadri Simson.

Emori uuringust selgub, et opositsioonierakondade toetus on märkimisväärselt ületamas valitsuserakondade reitinguid. Simsoni hinnangul näitab nii opositsiooni kui ka Keskerakonna kõrge toetus seda, et inimesed ei ole rahul loodud valitsusliiduga ning ennekõike nähakse Keskerakonnas tõsist alternatiivi tänasele paigalseisuvalitsusele.

„Uuringu tulemused näitavad, et rahvas näeb praegusele olukorrale alternatiivi Keskerakonnas. Ehk et kui Keskerakond oleks valitsuses, kaasneksid sellega õiglasemad otsused. Peale valitsusi oli ootus muutuseks, saadi aga kolmikliit, kus väiksemad partnerid sotsid ja IRL viivad ellu aegunud Reformierakonna poliitikaid,“ mainis Simson.

Simson jätkas: „Olen kindel, et Reformierakonna tegelikud otsustajad jälgivad erakondade toetusreitinguid väga suure huviga ning kui Reformierakonna reiting jääb alla 20 protsendi või langeb veelgi, leiavad nad peagi, et tuleb muuta ka Taavi Rõivase praegust positsiooni. On reaalne võimalus, et peaminister vahetatakse lihtsalt välja.“

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel 53 474 246

Tagasiside