Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänasel Keskerakonna volikogu istungil ettekandega esinenud erakonna aseesimees Kadri Simson nentis, et valitsuse käitumises on üha enam vaikiva ajastu sarnaseid ilminguid.

“Paari nädalaga kogus Keskerakond 27 665 allkirja valitsuse plaanitavate maksutõusude vastu. Allkirju kogunud inimesed kinnitasid, et inimeste reaktsioon oli väga positiivne ja kui oleks enam aega olnud, oleks 27st saanud kerge vaevaga ka 50 tuhat,” rääkis Simson, “andsime need Riigikogu esimehele üle palvega arutada maksutõuse Riigikogu avatud istungil. Reformierakonda kuuluv rahanduskomisjoni esimees tegi mulle ettepaneku see teema vaikselt, nö kapi taga ära rääkida mõne rahanduskomisjoni istungi lõpus, mida teadupärast isegi ei salvestata ning mille istung on kinnine.”

Simson nentis, et mõneti ollakse sisenemas murettekitavasse vaikivasse ajastusse. “Tuimalt hääletatakse maha kõik opositsiooni ettepanekud. Tuhanded allkirjad oleksid justkui mittemiski. Ning Riigikogus soovitakse valitsusest tulnud seadused lihtsalt kiirkorras ära vormistada, et kui valitsus nii tahab, siis jumala pärast ei saa sinna ühtegi vigade parandust sisse lubada. Viimane ja väga selge vaikiva ajastu ilming oli eelmisel nädalal kui opositsioonilt võeti võimalus maksutõusude eelnõusse tehtud muudatusi täiskogu saalis hääletada.”

“Seesugune maksutõusude sidumine usaldushääletusega ei ole Keskerakonna hinnangul legitiimne, kuna see kärbib oluliselt opositsiooni õiguseid. Seega kutsun ma kõiki südametunnistusega Riigikogu saadikuid naksutõuse mitte toetama. Kuna see on seotud nüüd ka Taavi Rõivase pädevusele hinnangu andmisega, siis vaatame tõele näkku – ta ei ole valitsusjuhina autoriteet, ta ei paku visiooni ning inimesed on ta võimeid hinnanud mitterahuldava hindega,” rõhutas Simson.

“Tänase pealesurutud vaikiva ajastu asemel on vaja muutust. Eesti inimesed näevad selge alternatiivina just Keskerakonda. Praegu on õige aeg vahetada peaministrit ja vahetada valitsust. Kuigi umbusaldused pole tihti Riigikogu saalis läbi läinud, on “usaldatud” minister hiljem ise vastutuse võtnud, oma ebapädvust tunnistanud ja tagasi astunud. Seda ootame ka Rõivaselt,” ütles Keskerakonna aseesimees.

Tagasiside