Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eesti Vabariigi 96. aastapäeva kõnes avaldas Vabariigi President muret, et Eesti kultuuriruum on läbi imbunud alkoholi tarvitamist ülistavast reklaamist ning ainuüksi möödunud aastal põhjustasid alkoholi tekitatud haigused kümme protsenti Eesti surmadest. Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul aitaks olukorda parandada alkoholireklaami keelustamine.

„Presidendi poolt üles tõstetud murekoht rohke alkoholireklaami näol on Riigikogus arutusel olnud juba aastaid. 16. mail 2011 aastal algatas Keskerakond Reklaamiseaduse muutmise seaduse eelnõu, mis keelustaks täielikult alkoholireklaami tele- ja raadioprogrammis ning välireklaamina. Aastaid tagasi läbis eelnõu Riigikogus ka esimese lugemise, kuid majanduskomisjoni sahtlist pole antud eelnõu edasi jõudnud,“ sõnas Kadri Simson.

Riigikogu rahanduskomisjoni liige Simson lisas: „Vaadates statistikat, on näha, et aastate jooksul on alkoholi liigtarbimine ainult süvenenud. Riiklikud meetmed probleemi vähendamiseks pole oma eesmärki täitnud. Antud küsimusega seoses tegime täna majanduskomisjoni esimehele Kaja Kallasele ka ettepaneku Keskerakonna algatatud alkoholireklaami keelavat seaduseelnõu edasi menetleda.“

Lisainfo:
Jaan Männik

[email protected]
Keskfraktsiooni pressiesindaja
 

Tagasiside