Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson tuletab meelde, et Keskerakond oli 2011. aastal ainus parlamendis esindatud erakond, kes ei pooldanud Kreekale toetusmeetmete niivõrd suuremahulist eraldamist. Saadiku sõnul ei ole erakonna seisukohad aastatega muutunud ning Simson peab jätkuvat Kreeka uute laenude garanteerimist ja vaherahastust vääraks lahenduseks, mis tuleb Eesti inimeste heaolu arvelt.

„Kreeka on viimase nelja aasta jooksul näidanud, et nende lubadused reforme ning muudatusi läbi viia ei muutu kunagi millekski enamaks kui sõnad. Lubadusi on vaja vaid järjekordse abipaketi saamiseks ning siis saab taas mõned aastad rahulikult liugu lasta. Leian, et Eesti ei peaks eraldama täiendavaid vahendeid Kreeka toetuseks,“ sõnas Riigikogu liige Kadri Simson.

Simson jätkas: „2010. aastal selgitasid peaminister Andrus Ansip ja rahandusminister Jürgen Ligi, et raha laenamine kriisi sattunud Euroopa valitsustele ja Kreeka võlakirjade ostmine on investeering, millelt on võimalik korralikku tulu teenida. Täna näeme vaid, kuidas meil ei jätku raha oma enda majanduse elavdamiseks aga meie kohustused suurenevad. Kus on valitsuse lubatud tulu?“

„Me mõistame, et Euroopa Liit on üks tervik, mis põhineb solidaarsusel ja nõrgemate aitamisel, kuid samas ei ole mõeldav, et Eesti hakkabki endast oluliselt rikkamaid riike järjepidevalt sponsoreerima. Kreekal on olnud aega ja ka võimalust teha tõsiseid reforme, seda aga tehtud pole. Juba on pretsedent, kus laenu tagasimakse jäeti tegemata, seega pole sellise riigi käendamine ohutu. Seetõttu ei tohi neile eraldada ka täiendavaid laene,“ lõpetas Kadri Simson.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel 53 474 246

Tagasiside