Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul ei tule tänane uudis Estonian Airi müümisest AS Infortar Grupile talle üllatusena. Simsoni sõnul on valitsus otsinud juba pikemat aega erainvestorit, kes aitaks päästa madalseisus lennufirma ning vabastaks valitsuse vastutusest.

„Keskerakond on endiselt seisukohal, et strateegilised ettevõtted peavad olema riigi omanduses. Samas ei ole täna enam must-valgeid valikuid. Me teame, et Estonian Airi üle käib keelatud riigiabi menetlus ning õhus on võimalikud Euroopa Komisjoni poolsed sanktsioonid. Nüüd on valitsus leidnud, et erainvestorid võivad päästa Estonian Airi ja seeläbi ära hoida kohustuse senine riigiabi koos intressidega tagasi maksta,“ sõnas Kadri Simson.

Simson lisas: „Omaette küsimus on, kas nii paljude lendude ja samas nii väheste reisijatega on üldse võimalik rahvuslikku lennufirmat ilma lisaabita hoida. Oleks huvitav teada, milline on Vabariigi Valitsuse ja Infortari visioon Estonian Airi tulevikust.“

„Tänased Estonian Airi probleemid on pikaajaliste eksisammude tulemus. Estonian Airi endise juhatuse esimehe Tero Taskila ja IRL-i tänase peaministrikandidaadi Juhan Partsi sammud panid alguse tänasele olukorrale, kus rahvuslik lennufirma on lõpuks liikumas erakättesse,“ lõpetas Simson.

Estonian Air on Tallinnas baseeruv Eesti rahvuslik lennufirma, mille lennukiparki kuulub neli Embraer 170 ja kolm CRJ900 lennukit. Ettevõte regulaarlendude liinivõrku kuulub 10 otselennu sihtkohta, neile lisanduvad hooajalised sihtkohad ja tšarterreisid.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja

Tagasiside