Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kadri Simsoni sõnul on lubamatu, et ametist lahkuv peaminister püüab Eesti ühiskonda hirmutada väidetega kursimuutusest välis- ja julgeolekupoliitikas. Samuti peab Simson absurdseks, et vasakpoolset maailmavaadet peetakse riigile ohtlikuks.

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul on lubamatu, et peaminister Taavi Rõivas on otsustanud valitsuse langedes minna hirmutamise teed ning püüab igas avalduses rääkida, kuidas Eestit ootab justkui õudne lõpp, kui Reformierakonda valitsusse tagasi ei lasta.

„Keskerakonna tõusmine valitsusse ei muuda Eesti julgeoleku- ning välispoliitikat. Asjaolu, et peaminister veel ka ametist lahkudes räägib julgeolekuohust ning kõiki vasakpoolsusega hirmutada püüab, on minu hinnangul lubamatu ja absurdne. Samuti ei tohi välismeedias ja partnerite seas levitada ekslikku informatsiooni, nagu liiguks Eesti eemale senistest kaitse- ja välispoliitilistest põhimõtetest. See kahjustab meie mainet ning usalduse taastamine võtab aega. Kutsun üles ametist lahkuvat peaministrit riigimehelikult käituma. On aeg mõista, et Reformierakond ei võrdu Eesti riigiga,“ kommenteeris Keskerakonna aseesimees Kadri Simson Taavi Rõivase senist käitumist.

Simson lisas: „Taavi Rõivas on võtnud kasutusele „põletatud maa“ taktika, kuid seesugune käitumine ja selge kibestumine kahjustab Eesti riigi huve. Umbusaldatud peaministril tuleb leppida tänase olukorraga. Eesti vajab uut valitsust, kellel oleks värskeid ideid ja kes oleks koostöövõimalused. Olen kindel, et peagi algavate konsultatsioonide käigus leitakse Eestile parim uus valitsus.“

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246

Tagasiside