Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul on vastuvõetamatu, et Vabariigi Valitsus pole tänaseni täitnud Riigikogu poolt neile ülesandeks antud kohustust töötada välja ja rakendada elatismaksete garanteerimise süsteem, mis tagaks lapsele määratud elatismaksete õigeaegse laekumise. Saadiku sõnul pidi Riiklik Elatisabi Fond rakenduma tänavuse aasta esimesest jaanuarist.

„Möödunud aasta alguses sai parlamendis vastu võetud otsuse eelnõu, mis kohustas valitsust looma elatisabifondi, mis pidi rakenduma 2016. aasta algusest. Vahepealsel ajal on küll valitsuskoalitsioon laienenud ning mõned ministrid vahetunud, kuid valitsuse tuumik on jäänud samaks. 2015. aasta aprillis sündinud koalitsioonilepingus on samuti elatisabi fondi loomine kirjas. Sellele vaatamata fondi loodud pole. Valitsus tundub olevat ülem reeglitest ning tuleb välja, et Riigikogu otsused ei ole neile täitmiseks,“ sõnas Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson.

Saamaks selgemat ülevaadet asjaoludest, mis on tinginud Riikliku Elatisabi Fondi loomise hilinemise, edastas Riigikogu Keskerakonna fraktsioon sotsiaalkaitseminister Margus Tsahknale ka vastavasisulise arupärimise.

„Tänane valitsus otsib kõikjalt kärperidu, kuid see ei ole koht, kust kärpida. Vastuvõetud eelnõu nägi ette, et elatisabifond tagab lapsele määratud elatise õigeaegse maksmise vähemalt miinimummääras, milleks perekonnaseaduse järgi on pool miinimumpalgast, ehk 2016. aastal 215 eurot ühes kuus. Valitsus lubab küll 2017. aastast taolise fondi rakendada, kuid nende kava näeb ette 215 euro asemel 100 euro maksmist. Tundub, et summa vähendamise taga ei ole mingit analüüsi, tegemist on lihtsalt banaalse katsega kulusid kokku hoida, kuid teha seda laste ja üksikvanemate arvelt on ääretult madal. Minister Tsahkna peab selgitama, miks ei ole elatisabifondi tänini loodud ja mis tingib planeeritavad toetuste vähenemised,“ lõpetas Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson.

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246
[email protected]

Tagasiside