Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson andis täna rahandusminister Maris Laurile üle arupärimise, milles nõutakse värskelt ministrilt vastuseid, kuidas ta kavatseb Eesti seisva majanduse taas kasvule pöörata. Simsoni hinnangul vajab Eesti madalseisust pääsemiseks terviklikku maksureformi.

„Viimasel ajal on üha valjemalt avaldatud arvamust, et Eesti väidetav majanduseedu on tänaseks tühipaljas paigalseis ning valitsusel puuduvad ka ideed, kuidas seisakust üle saada. Näitab seda ju ka ilmekalt Reformierakonna värske valimislause „Kindlalt edasi“. Meie hinnangul vajab tänane maksusüsteem, milles tulumaksu võrra kaotatud miljonid teenitakse tagasi kodukuludele, ravimitele ja esmatarbekaupadele lisatud maksude kergitamisega, muutmist,“ sõnas Riigikogu rahanduskomisjoni liige Kadri Simson.

Novembri alguses tegi ettevõtja Indrek Neivelt rahvusringhäälingule kirjutatud arvamusloos viis konkreetset ettepanekut, mis tema sõnul aitaksid muu hulgas vähendada väiksema palgaga inimeste maksukoormust. Ka Simson rõhutab, et just madalama palgaga inimeste maksukoormuse vähendamine peab olema prioriteet.

„Me teame, et madalapalgaliste maksukoormust aitaks vähendada tulumaksuvaba miinimumi tõstmine. Loodame oma arupärimisega saada rahandusministrilt selgeid vastuseid, kui kiiret tulumaksuvaba miinimumi tõusu näevad ette tema järgnevate aastate prognoosid.“

„Valitsuse mantra, et vaid nemad teavad Eestile sobilikku teed ja teiste väljapakutu on jama, vajab muutmist. Eestis tuleb taastada klassikaline ettevõtte tulumaks, tulumaksuvaba miinimum peab selgelt kasvama ning kaaluda tuleb ka astmelise tulumaksu kehtestamist. Tänane tee meid enam edasi ei vii,“ lõpetas Simson.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
 

Tagasiside