Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson edastas täna rahandusminister Sven Sesterile arupärimise, milles Keskerakonna rahvasaadikud väljendavad muret Eesti nigela majandusprognoosi pärast ning soovivad kuulda, kuidas plaanib valitsus Eesti tänasest majanduslikust madalseisust välja tüürida.

„Rahandusministeeriumi poolt äsja avalikustatud kevadine majandusprognoos ei toonud endaga kaasa positiivseid uudiseid. Võrreldes aasta varem tehtud prognoosiga, vähendati selles nii 2016. aasta kui ka 2017. aasta majanduskasvu eeldatavaid numbreid. Käesoleva aasta majanduskasvu korrigeeriti allapoole 0,6 ning järgmise aasta majanduskasvu 0,4 protsendipunkti võrra. Meie majanduskasv jääb alla nii Lätile kui ka Leedule ning on vaid aja küsimus, mil näiteks Leedu meist ka SKP näitajatel mööda tuhiseb. Seesuguselt me põhjamaadele küll kuidagi lähemale ei jõua. Kurvaks teeb aga asjaolu, et me ei näe tänaselt valitsuselt ka mingisuguseid ideid ega initsiatiivi tänasest madalseisust väljumiseks,“ selgitas Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson.

Simsoni sõnul ilmus kevadise majandusprognoosi varjus Rahandusministeeriumi koduleheküljele ka pikaajaline majandusprognoos 2060. aastani, mis pakub väga huvitavat lugemist.

Simson jätkas: „Prognoos aastani 2060 ei ennusta meile just väga roosilist tulevikku. Nimelt ennustatakse vaadeldava perioodi suurimaks aastaseks majanduskasvuks 3,3 protsenti. Eesti sisemajanduse kogutoodang inimese kohta jõuab prognoosi alusel Saksamaa ning Soome tasemele alles 2033. aastal, Taani ja Rootsi tasemele 2039. aastal ning Luksemburgi taseme saavutame prognoosiperioodi lõpuks. Ning ka seda kõike ainult sellisel juhul, kui antud riikide majanduskasv vaadeldava perioodi jooksul on olematu.“

„Praktika aga näitab, et meie numbreid korrigeeritakse pigem allapoole kui üles. Jätkates tänast majanduspoliitikat, ei jõua me ka nende väljakäidud numbriteni. Eesti vajab uusi ideid, kuid ma kahtlen sügavalt, kas tänane võimukooslus midagi revolutsioonilist välja pakkuda suudaks. Kahjuks hoitakse kinni aegunud dogmadest ning muudatuse suudab tuua vaid uus koalitsioon,“ lõpetas Kadri Simson.

Lisainfo:
Kadri Simson
[email protected]

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246
[email protected]

Tagasiside