Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon plaanib tuleval nädalal algatada seaduse muudatust, mis võimaldaks töövõimetus- ja vanaduspensionäridele, kes proteetilist ravi ja hambaproteese ei vaja, kasutada proteesihüvitiseks ettenähtud summa oma hammaste raviks.

„Eesti tänane hambaravitoetus on ajast ja arust ning vajab tõsist reformimist. Täna hüvitab riik töövõimetuspensionäridele või üle 63-aastastele vanaduspensionäridele üks kord kolme aasta jooksul hambaproteeside eest tasutud summa 255,65 euro ulatuses. Meie eelnõu näeb ette, et antud summat võiks lisaks proteesimisele kasutada ka teiste hambaraviteenuste tarbeks,“ sõnas Keskfraktsiooni esimees Kadri Simson.

Simson lisas: „Vastupidiselt eakatele, kes jõudsid pensioniikka 10–20 aastat tagasi, on praegustel pensionäridel üha sagedamini suus oma hambad, mitte proteesid. See tähendab, et nimetatud vanusegrupi hambaravi vajadus on palju suurem, samas pole noortel pensionäridel veel vaja proteese.“

„Arvestades hambaraviteenuste suhteliselt kõrget hinda on selge, et kõik abivajajad ei saa Eestis endale hambaraviteenust lubada. Lisaks antud muudatustele tuleb tõsiselt kaaluda ka täiskasvanute hambaravihüvitise taastamist. Hambaraviteenus on finantseeritud riiklikult reguleeritud või kohustusliku sotsiaalkindlustuse kaudu Põhjamaades, aga ka Austrias, Belgias, Prantsusmaal, Saksamaal, Luksemburgis ja Hollandis. Korralik hambaravi aitab hoiduda mitmetest kroonilistest haigustest, samas lagunenud hambad mõjutavad kogu organismi,“ lõpetas Keskerakonna aseesimees Kadri Simson.

 

Lisainfo:

Jaan Männik

[email protected]

Keskfraktsiooni pressinõunik

 

Tagasiside