Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson sõnas täna parlamendis toimunud eelarvearutelul, et tema hinnangul ei ole tuleva aasta eelarves raha, mida on vaja lubatud palgatõusude katmiseks, regionaalse arengu toetamiseks tasandusfondi kaudu ja vajalikul määral põllumeestele erakorralise abi andmiseks.

„Probleem on ju tegelikult selles, et meie maksupoliitika ei too piisavalt vahendeid eelarvesse ja järjekordselt ületavad eelarve kulud tulusid. Kas see on meie valitsuse kestlik ja läbimõeldud eelarvepoliitika? Valitsus ei tunnista, et kulutatakse enam kui tulu tuleb, aga alati lubatakse, et juba järgmisel aastal saadakse riigieelarve ka nominaalselt tasakaalu. Juba mitu aastat järjest lükatakse sügisel seda järgmist tasakaalus aastat ülejärgmisesse aastasse. See pole aga kindlasti jätkusuutlik,“ sõnas Keskerakonna aseesimees Kadri Simson.

Saadiku sõnul on aga positiivne, et lõpuks on ka Reformierakond saanud aru maksuvaba tulu tõstmise vajadusest. Omaette küsimus on aga, kas tõus 154-lt eurolt 170-le rahuldab ka sotsiaaldemokraate, kes veel hiljuti taotlesid tulumaksuvaba miinimumi tõstmist 400 euroni.

„Koalitsioonileppe avamist sai reklaamitud kui suurt töövõitu, kuid nagu näha, on tulemus kasin. Tõstes tulumaksuvaba miinimumi 16 euro võrra aastas, jõuame 400-eurose tulumaksuvaba miinimumini 15 aasta pärast. Võib öelda, et 2016. aasta eelarves on tõepoolest ka mõndagi head, kuid ideaalist oleme veel kaugel. Kuid kui valitsus võtab arvesse ka opositsiooni poolt tulevad muudatusettepanekud, siis on võimalik eelarve suuremad probleemid kindlasti üheskoos ära parandada,“ lõpetas Kadri Simson.

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel 53 474 246
[email protected]

Tagasiside