Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson kutsub üles kõiki Pärnumaalt parlamenti valitud rahvasaadikuid hääletama esmaspäeval hääletusele tuleva maksupaketi vastu. Simsoni sõnul on antud valitsuse usaldushääletusega seotud maksupaketis mitmeid seadusmuudatusi, mis selgelt halvendavad Pärnumaa ja sealsete inimeste heaolu.

„Teen üleskutse oma Pärnumaa piirkonnast valitud kolleegidele Mark Soosaarele, Jüri Jaansonile, Andres Metsojale ja Toomas Kivimäele, et nad talitaksid hääletusel nii, nagu seda oleme juba lubanud teha mina ja Mart Helme, et nad ei annaks enda poolthäält maksupaketile, milles sisalduv majutusasutuste käibemaksumäära kasvatamine tabab meie turismisektorit väga valusalt,“ sõnas Pärnumaalt Keskerakonna nimekirjast Riigikokku valitud Kadri Simson.

Simson tuletab meelde, et enne valimisi lubasid nii Kivimägi kui ka Metsoja kaitsta Pärnu huve. Planeeritav majutusasutuste käibemaksumäära tõus lööb aga just Pärnut teistest piirkondadest märksa tugevamalt.

Simson jätkas: „Olgugi et maksupakett on seotud valitsuse usaldushääletusega, ei tähenda see automaatselt, et koalitsioonisaadikud peaksid sellele omapoolse toetushääle kinnisilmi andma. Leian, et saadikud on oma otsustes vabad ning seega kutsun ametikaaslasi üles hääletama rahva tahte, mitte valitsuse käsu kohaselt.“

Esmaspäevasel erakorralisel istungil hääletusele pandava maksupaketi põhilisteks negatiivseteks maksumuudatusteks on majutusasutuste käibemaksumäära tõus tänaselt 9-lt protsendilt 14-le protsendile ning kütuseaktsiisi tõstmine.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
[email protected]

Tagasiside