Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson osales täna toimunud Eesti Ametiühingute Keskliidu kongressil, kus ta edastas ühinglastele Keskerakonna Riigikogu fraktsiooni poolsed tervitused. Simsoni sõnul on Ametiühingute Keskliidu töö väga tänuväärne, kuid soovitud sihtide saavutamiseks vajavad nad tugevamat koostööpartnerit, kui seda on tänane valitsus.

„Keskerakonnal ja Ametiühingute Keskliidul on ühine eesmärk, milleks on alampalga senisest kiirem tõstmine. Ametiühingu esindajad võitlesid alampalga tõstmise eest visalt ning olgugi et esialgne siht oli kõrgem kui kokkulepitud 430 eurot, on see siiski samm õiges suunas. See samm peaks aga olema veelgi hoogsam. Sest on ju selge, et tänasest 390 euro suurusest miinimumpalgast ei jää peale maksude tasumist inimesele väga midagi järele. Liiga suur osa Eesti töötajaskonnast peab hakkama saama palgaga, mis vaevu rahuldab nende esmased vajadused,“ sõnas Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson.

Simsoni hinnangul on värske valitsusliidu põhisuund olnud kaudsete maksude tõstmisel ning sellega viiakse inimese taskust varjatult välja enam, kui tulumaksuvaba miinimumi tõstmisega tagasi antakse. Simson lisas, et Keskerakonna seisukoht on, et riik peab sekkuma alampalga kehtestamise protsessi.

„Vaid nii suudame tagada, et alampalk lähiaastatel soovitud tasemeni tõuseks. On selge, et ilma kõrgeid sihte seadmata ei ole võimalik midagi saavutada! Kui soovime, et Eesti inimeste sissetulekud suureneksid, peab meil olema valitsus, kes on sellest huvitatud. Maksuvaba tulu tõuseb järgmisel aastal 154 eurolt 170 eurole. Teame, et koalitsioonilepingut avades oli juttu kordades suuremast summast. Ma tõepoolest ei usu, et antud 16-eurone tõus on see, mida näiteks sotsiaaldemokraadid soovisid. Paraku ei ole neil tänaste partneritega võimalik suuremat tõusu saavutada. Vaid muudatusi tehes on meil võimalik Eesti elu taas käima saada,“ lõpetas Kadri Simson.

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel 53 474 246

Tagasiside