Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eile Pirita Spordikeskuse terviseradadel toimunud „Jüri Ratase XI jalgrattavõistlusel“ osales vihmasest ilmast hoolimata 744 osalejat viies erinevas kategoorias. Lisaks rattasõidule pakkusid velodroomil harivaid ja lõbusaid tegevusi Tridensi joonistustelk, Päästeameti, Politsei- ja Piirivalveameti ning Operation Lifesaver Estonia esindajad.

„Jalgrattasport on tervislik ja põnev ajaviide, mis sobib igas vanuses lastele ja täiskasvanutele. Seetõttu on Jüri Ratase jalgrattavõistlusel eraldi distantsid kõige pisematele, veidi suurematele lastele ning täiskasvanutele. Tänavu tõusis osalejate arv kõigis kategooriates. Tunnustan kõiki noori ja vanemaid, kes tulid sõprade ja perega Piritale, et värskes õhus sporti teha. Soovin südamest tänada ka kõiki vabatahtlikke ja toetajaid, kelle toel on võimalik tasuta rattavõistlust korraldada,“ lausus ürituse eestvedaja Jüri Ratas.

Selveri Tibusõidus ja Jaffa lastesõidus võistles tänavu 406 last, kes kõik said auhinnaks medali, diplomi ja kinkekoti. Ratastoolisõidus oli 6 osalejat ning meeste- ja naistearvestuses startis 331 jalgratturit. Kõik täiskasvanud pälvisid samuti medali ja kinkekoti.

Naiste seas sõitis parima aja Liisi Rist, teise koha saavutas Daisi Rist ning kolmandaks tuli Mairis Õispuu. Meestearvestuses võitis Helmet Tamkõrv, talle järgnesid Andre Kull ja Markus Pajur. Naiste ja meeste kolm parimat pälvisid karika ja teisi auhindu. Ühtlasi loositi kõigi osalejate vahel välja palju erinevaid kingitusi – Tallinki perereisid Rootsi ja Soome, kaks jalgratast, muusikakeskused Sony Centeri poolt, mitmeid sportlikke ja lõbusaid auhindu Sportlandilt ning Vipexilt jpm.

Jalgrattavõistluse kõik tulemused on väljas internetilehel: http://www.ratas.ee/index2.php?pid=16&id=17

Jüri Ratase XI jalgrattavõistlust aitasid korraldada Tridens, Jaffa, Selver, AS TTP, KH Energia Konsult, Aktsiaselts Fifaa, Skechers Eesti, AS Vipex, Sony Center, G4S, Sportland, Balbiino, Rahvusooper Estonia, Operation Lifesaver Estonia, Tallinna Botaanikaaed, Tallinna Loomaaed, Veloplus, Sparta Spordiklubi, Ramirent AS, SA Hille Tänavsuu Vähiravifond “Kingitud Elu”, Tallinna Kiirabi, Politsei- ja Piirivalveameti Põhja Prefektuur, Põhja-Eesti Päästekeskus, Pirita Velodroom, Pirita Linnaosa Valitsus, Lasnamäe Linnaosa Valitsus, Tallinna Spordi- ja Noorsooamet, Hasartmängumaksu Nõukogu, Maanteeamet.

Tagasiside